Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Grupie

 

Szkoła Podstawowa
im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich
w Grupie
Adres:
ul. Szkolna 2
86-134Dragacz

tel.0523325528
e-mail: sekretariat.grupaszkola@wp.pl


"HYMN SZKOŁY"

Słowa: Andrzej Starzec
Muzyka: Andrzej Starzec

To niebo nad nami,
szum lasu, zieleń pól,
gdzie Wisła i Odra
to Polska, to kraj mój.


My chcemy się uczyć,
pracować ile sił,
by Polska w siłę rosła,
by kraj piękny był.


Kopalnie i porty,
to wszystko wokół nas,
to w trudzie wznosili
nasz ojciec i nasz dziad.

My chcemy się uczyć,
pracować ile sił,
by Polska w siłę rosła,
by kraj piękny był.

W roku 1954 rozpoczęła działalność Szkoła Podstawowa w Grupie. Mieściła się na osiedlu cywilnym. Jej kierownikiem został mianowany pan Jan Kopyciński. Budynek szkolny był niewielki i w złym stanie technicznym. Od 1974 roku siedzibą szkoły jest obecny budynek. Od 9 września 2001 r. nosi ona imię 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich.
W ciągu 59 lat mury naszej szkoły opuściło
3162 absolwentów. Nasi uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w konkursach przedmiotowych, byli ich finalistami i laureatami na szczeblu wojewódzkim.

 

Ślubowanie pierwszaków

13.10

13 października z pewnością nie był pechowy, lecz wyjątkowy dla pierwszoklasistów i ich rodziców. W tym dniu i jedni, i drudzy składali ślubowanie przy sztandarze szkoły w obecności  dyrekcji i zaproszonych gości. Potem zostali pasowani na uczniów. I dzieci, i ich rodzice nie kryli wzruszenia.

Uroczystość na mogile w Mniszku

18.09

Delegacja uczniów i nauczycieli uczestniczyła w uroczystości patriotyczno-religijnej w Mniszku. Na mogile dziesięciu tysięcy ofiar hitlerowskich Niemiec najpierw odbył się apel poległych, rozległa się salwa honorowa i przy krzyżu złożono wiązanki. Następnie w intencji zamordowanych została odprawiona msza święta, podczas której biskup wygłosił homilię. Dla wszystkich zebranych wydarzenie to było wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

"Sprzątanie świata"

16.09

Jak co roku wszystkie klasy wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Klasy młodsze zbierały śmieci w najbliższym otoczeniu szkoły. Natomiast starsi uczniowie porządkowali tereny nieco oddalone od budynku szkolnego. Pogoda dopisała i nasze najbliższe otoczenie pozbyło się kołderki zanieczyszczeń.  Śmieci, które zebrały wszystkie klasy, zostały zgromadzone w kilkunastu dużych workach.

Święto szkoły

9.09

Tradycyjnie obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej w kaplicy garnizonowej w Grupie. Delegacja społeczności szkolnej złożyła wiązankę kwiatów na mogile żołnierzy 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Grupie. Po powrocie do szkoły przeprowadzony został  konkurs wiedzy o patronie dla klas II-III, a następnie dla klas IV-VI. Wśród klas młodszych najlepszą wiedzą o patronie wykazały się następujące klasy: IIa ( I miejsce), IIIa ( II miejsce) oraz IIId ( III miejsce). Natomiast wśród klas IV-VI wyniki przedstawiają się następująco: klasa IVa ( I miejsce), klasy Vc,Vb,  VIa (( II miejsce) oraz klasa Va ( III miejsce). Dużo emocji wywołał „Bieg o Puchar Dyrektora”, w którym uczestniczyły klasy IV-VI. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Weronika Galanty, druga była Weronika Zwolicka, a trzecia- Weronika Jackowska. Spośród chłopców pierwszy na metę przybiegł Andrzej Bator, drugi – Khavazhi Abdulaev, trzeci - Amir Abdulaev. Pełen emocji dzień zakończyło wręczenie nagród wszystkim zwycięzcom.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1.09

Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie powrócili do szkoły pełni zapału i energii. 1 września wakacyjne wspomnienia i anegdoty krążyły w gronie kolegów i koleżanek tuż przed  oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00. Dyrektor krótko powitał uczniów i rodziców zgromadzonych na boisku szkolnym. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami klas.

Na starcie roku szkolnego 2016/17

28.08

Witamy  całą społeczność szkolną na początku NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. Jeszcze tak niedawno życzyliśmy  sobie udanego wypoczynku, teraz spotykamy się, żeby rozpocząć nowy semestr w szkole. Wracamy po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Pracy, którą każdy z nas rozpoczyna zawsze pierwszego września. W naszym życiu wiele rzeczy uległo zmianie. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia na ten rok szkolny. Nie trzeba mówić, że oczywiście na pierwszym miejscu listy postanowień jest walka- walka o oceny. Życzymy wszystkim samych sukcesów: uczniom dobrych ocen, a nauczycielom dużo cierpliwości i wytrwałości. 

 

                                                                             

  


 

 

Zespół redakcyjny strony:
opiekun strony - nauczyciel informatyki: mgr inż. Brunon Han
 redaktorzy: uczniowie  oraz Marianna i Brunon Han.

e-mail: sekretariat.grupaszkola@wp.pl