Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Grupie

 

Szkoła Podstawowa
im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich
w Grupie
Adres:
ul. Szkolna 2
86-134Dragacz

tel.0523325528
e-mail:szkola16puw@wp.pl


"HYMN SZKOŁY"

Słowa: Andrzej Starzec
Muzyka: Andrzej Starzec

To niebo nad nami,
szum lasu, zieleń pól,
gdzie Wisła i Odra
to Polska, to kraj mój.


My chcemy się uczyć,
pracować ile sił,
by Polska w siłę rosła,
by kraj piękny był.


Kopalnie i porty,
to wszystko wokół nas,
to w trudzie wznosili
nasz ojciec i nasz dziad.

My chcemy się uczyć,
pracować ile sił,
by Polska w siłę rosła,
by kraj piękny był.

W roku 1954 rozpoczęła działalność Szkoła Podstawowa w Grupie. Mieściła się na osiedlu cywilnym. Jej kierownikiem został mianowany pan Jan Kopyciński. Budynek szkolny był niewielki i w złym stanie technicznym. Od 1974 roku siedzibą szkoły jest obecny budynek. Od 9 września 2001 r. nosi ona imię 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich.
W ciągu 59 lat mury naszej szkoły opuściło 3011 absolwentów. Nasi uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w konkursach przedmiotowych, byli ich finalistami i laureatami na szczeblu wojewódzkim
.

 

Bieg Malinowskiego

26.09

26 września  nasza szkoła wystawiła liczną reprezentację w XXXIV Międzynarodowym Biegu im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. W tym roku do Grudziądza na stadion Olimpii  przybyło kilka tysięcy dzieci z całej Polski, co wpłynęło na rekordową frekwencję.

W biegu na 800 metrów dziewcząt roczników 2006-2007 najlepiej zaprezentowała się Oliwia Janik zajmując 66 miejsce.

 Natomiast w biegu na 800 metrów chłopców roczników 2004-2005 najlepszy rezultat osiągnął Filip Okraska plasując się na 7 miejscu.

  800 metrów dziewcząt roczników 2002-2003 z naszej szkoły najszybciej pokonała Marcelina Ciesielska zajmując 45 miejsce.

  Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy występu w tak prestiżowej imprezie.

Uroczystość w Mniszku

20.09

Jak co roku w trzecią niedzielę września w lesie w  Mniszku odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna. Wszyscy obecni złożyli hołd 10 tysiącom zamordowanym przez hitlerowskie Niemcy. W tej mogile spoczywają mieszkańcy naszego powiatu i sąsiednich, są wśród nich dzieci i dorośli. Za nich wszystkich modlono się podczas mszy świętej, której przewodniczył  biskup pelpliński. Podczas tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły, zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Święto Szkoły

9.09

Obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej, która została odprawiona w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli w kaplicy w Grupie. Po powrocie do szkoły klasy 0-I brały udział w konkursie plastycznym: na  placu apelowym kolorową kredą wykonywały rysunki związane z ułanami. Najpierw klasy II-III, a następnie klasy IV-VI uczestniczyły w konkursie wiedzy o patronie naszej szkoły i jej historii. Na koniec uczniowie klas IV-VI wzięli udział w biegu o puchar dyrektora szkoły. W tym dniu panie kucharki uraczyły wszystkich pyszną grochówką.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1.09

Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie powrócili do szkoły pełni zapału i energii. 1 września wakacyjne wspomnienia

i anegdoty krążyły w gronie kolegów i koleżanek tuż przed  oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00. Dyrektor krótko powitał uczniów i rodziców zgromadzonych na boisku szkolnym. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami klas.

Na starcie

wrzesień

Witamy  całą społeczność szkolną na początku NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. Jeszcze tak niedawno życzyliśmy  sobie udanego wypoczynku, teraz spotykamy się, żeby rozpocząć nowy semestr w szkole. Wracamy po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy.  W naszym życiu wiele rzeczy uległo zmianie. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia na ten rok szkolny. Nie trzeba mówić, że oczywiście na pierwszym miejscu listy postanowień jest walka o oceny. Życzymy wszystkim samych sukcesów: uczniom dobrych ocen, a nauczycielom dużo cierpliwości i wytrwałości. 

                                                                              

  


 

 

Zespół redakcyjny strony:
opiekun strony - nauczyciel informatyki: mgr inż. Brunon Han
 redaktorzy: uczniowie  oraz Marianna i Brunon Han.

e-mail: szkola16puw@wp.pl