Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Grupie

 

Szkoła Podstawowa
im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich
w Grupie
Adres:
ul. Szkolna 2
86-134Dragacz

tel.0523325528
e-mail:szkola16puw@wp.pl


"HYMN SZKOŁY"

Słowa: Andrzej Starzec
Muzyka: Andrzej Starzec

To niebo nad nami,
szum lasu, zieleń pól,
gdzie Wisła i Odra
to Polska, to kraj mój.


My chcemy się uczyć,
pracować ile sił,
by Polska w siłę rosła,
by kraj piękny był.


Kopalnie i porty,
to wszystko wokół nas,
to w trudzie wznosili
nasz ojciec i nasz dziad.

My chcemy się uczyć,
pracować ile sił,
by Polska w siłę rosła,
by kraj piękny był.

W roku 1954 rozpoczęła działalność Szkoła Podstawowa w Grupie. Mieściła się na osiedlu cywilnym. Jej kierownikiem został mianowany pan Jan Kopyciński. Budynek szkolny był niewielki i w złym stanie technicznym. Od 1974 roku siedzibą szkoły jest obecny budynek. Od 9 września 2001 r. nosi ona imię 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich.
W ciągu 59 lat mury naszej szkoły opuściło 3011 absolwentów. Nasi uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w konkursach przedmiotowych, byli ich finalistami i laureatami na szczeblu wojewódzkim
.

 

Narodowe Święto Niepodległości

7.11

Narodowe Święto Niepodległości to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o naszej ojczyźnie.  Przypominamy sobie jej historię, doceniamy tych, którzy rozsławiali ją w całym świecie i podziwiamy  piękno jej krajobrazów. Te wszystkie  treści znalazły również odbicie w programie artystycznym, który został zaprezentowany na apelu w dniu 7 listopada.  Zaproszeni goście i publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej głośno oklaskiwała występujących i  nie kryła swojego wzruszenia.

  W wszystkie klasy,  podobnie jak w ubiegłym roku,  uczestniczyły w akcji wysyłania  do bliskich  kartek  z pozdrowieniami  z okazji tego święta.  To nowa polska tradycja, którą wspiera  prezydent RP  Bronisław Komorowski.

Dzień Bajkowej Postaci

27.10

Już po raz trzeci biblioteka szkolna zorganizowała Dzień Bajkowej Postaci. Wszyscy uczniowie mogli się przebrać  za bohatera dowolnej baśni. Na korytarzach szkolnych zrobiło się kolorowo i wesoło.  Wiele kostiumów było bardzo pomysłowych. Najliczniej przebrali się uczniowie klasy III a i IV a. W tym dniu pięcioro uczniów klasy VI a czytało baśń „Szewczyk Dratewka” J. Porazińskiej młodszym kolegom z klas 0-III.

Szkoła tolerancji

20.10

Dnia 20.10.2014 r. odbyły się warsztaty pt. „Szkoła tolerancji"  w ramach projektu „Od tolerancji do integracji" realizowanego przez Fundację Polskie Forum Migracyjne we współpracy z Fundacją dla Somalii oraz Urzędem ds. Cudzoziemców. Uczniowie klasy III b i VI b uczyli się, jak należy współdziałać ze sobą i wspierać się nawzajem podczas  lekcji oraz jak wykorzystywać różnorodność kulturową w szkole.

Spotkanie z Centkiewiczem

18.10

Trzy godziny lekcyjne zostały poświęcone na „Spotkanie z Czesławem Centkiewiczem” w  związku z  przypadającą w tym dniu 110. rocznicą urodzin pisarza. Przy bibliotece można było obejrzeć wystawę książek autorstwa Cz. i A. Centkiewiczów. Wychowawcy przeczytali w swoich klasach I rozdział książki „Tumbo z Przylądka Dobrej Nadziei”. Następnie odbył się konkurs plastyczny na ilustrację do tej  powieści. Przeprowadzono również konkurs o życiu i twórczości Cz. Centkiewicza. Najwięcej emocji wzbudziły „Podchody z Centkiewiczem”, podczas których uczniowie musieli wykazać się szybkością w rozwiązywaniu zadań i odnalezieniu wskazanych miejsc. Spotkanie zakończyła prezentacja multimedialna pt. „Z  Czesławem Centkiewiczem poznajemy świat”.

Ślubowanie  pierwszaków

13.10

13 października z pewnością nie był pechowy, lecz wyjątkowy dla pierwszoklasistów i ich rodziców. W tym dniu i jedni, i drudzy składali ślubowanie przy sztandarze szkoły w obecności  dyrekcji i zaproszonych gości. Potem zostali pasowani na uczniów. I dzieci, i ich rodzice nie kryli wzruszenia.

"Sprzątanie Świata"

20.09

Jak co roku wszystkie klasy wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Klasy młodsze zbierały śmieci w najbliższym otoczeniu szkoły. Natomiast starsi uczniowie porządkowali tereny nieco oddalone od budynku szkolnego, w tym pobocza dróg wiodących do Górnej i Dolnej Grupy. Jedna z klas V sprzątała las za przystankiem autobusowym. Śmieci, które zebrały wszystkie klasy, zostały zgromadzone w kilkunastu dużych workach.

Jubileusz  szkoły

9.09

Hucznie świętowaliśmy 60-lecie naszej szkoły. Obchody rozłożyliśmy na dwa dni: najpierw we wtorek była uroczystość oficjalna, a w sobotę odbył się piknik rodzinny. W tych dniach odwiedziło naszą szkołę wielu gości, wśród których byli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych i poprzedni dyrektorzy naszej szkoły. Największy podziw wzbudził pan Jan Kopyciński – pierwszy dyrektor.W sobotę odwiedzili szkołę absolwenci, obecni uczniowie i ich rodzice. Pogoda dopisała, więc zabawa piknikowa się udała i dopiero zapadający zmrok zmusił uczestników do opuszczenia  terenu szkoły. Jubileusz był okazją do pokazania naszej szkoły i zaprezentowania naszych osiągnięć.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1.09

 Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie powrócili do szkoły pełni zapału i energii. 1 września wakacyjne wspomnienia i anegdoty krążyły w gronie kolegów i koleżanek tuż przed  oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 . Dyrektor krótko powitał uczniów i rodziców zgromadzonych na boisku szkolnym. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami klas.

Na starcie

30.08

   Witamy  całą społeczność szkolną na początku NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. Jeszcze tak niedawno życzyliśmy  sobie udanego wypoczynku, teraz spotykamy się, żeby rozpocząć nowy semestr w szkole. Wracamy po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Pracy, którą każdy z nas rozpoczyna zawsze pierwszego września. W naszym życiu wiele rzeczy uległo zmianie. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia na ten rok szkolny. Nie trzeba mówić, że oczywiście na pierwszym miejscu listy postanowień jest walka- walka o oceny. Życzymy wszystkim samych sukcesów: uczniom dobrych ocen, a nauczycielom dużo cierpliwości i wytrwałości.

                                                                              

  


 

 

Zespół redakcyjny strony:
opiekun strony - nauczyciel informatyki: mgr inż. Brunon Han
 redaktorzy: uczniowie  oraz Marianna i Brunon Han.

e-mail: szkola16puw@wp.pl