Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Grupie

 

Szkoła Podstawowa
im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich
w Grupie
Adres:
ul. Szkolna 2
86-134Dragacz

tel.0523325528
e-mail: sekretariat.grupaszkola@wp.pl


"HYMN SZKOŁY"

Słowa: Andrzej Starzec
Muzyka: Andrzej Starzec

To niebo nad nami,
szum lasu, zieleń pól,
gdzie Wisła i Odra
to Polska, to kraj mój.


My chcemy się uczyć,
pracować ile sił,
by Polska w siłę rosła,
by kraj piękny był.


Kopalnie i porty,
to wszystko wokół nas,
to w trudzie wznosili
nasz ojciec i nasz dziad.

My chcemy się uczyć,
pracować ile sił,
by Polska w siłę rosła,
by kraj piękny był.

W roku 1954 rozpoczęła działalność Szkoła Podstawowa w Grupie. Mieściła się na osiedlu cywilnym. Jej kierownikiem został mianowany pan Jan Kopyciński. Budynek szkolny był niewielki i w złym stanie technicznym. Od 1974 roku siedzibą szkoły jest obecny budynek. Od 9 września 2001 r. nosi ona imię 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich.
W ciągu 59 lat mury naszej szkoły opuściło 3011 absolwentów. Nasi uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w konkursach przedmiotowych, byli ich finalistami i laureatami na szczeblu wojewódzkim
.

 

WAKACJE!

24.06

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

„Jak nie czytam, jak czytam!”

10.06

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji  „Jak nie czytam, jak czytam!” organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Jak uczniowie z całej Polski zebraliśmy się na terenie szkoły i  wspólnie czytaliśmy— każdy to, na co miał ochotę.
10 czerwca o  godz. 10.00  włączyliśmy się w  niespotykaną dotąd  ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Pokazaliśmy, że czytaniem można i należy się chwalić. Chcieliśmy pokazać nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.

W akcji uczestniczyli również nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

Szkolny turniej piłkarski

10.06

10 czerwca w naszej szkole to także „Euro 2016”, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Każda klasa reprezentowała inną europejską drużynę piłki nożnej, zarówno męską jak i żeńską. W rozgrywkach wzięły udział również dwie drużyny z zaprzyjaźnionej szkoły w Węgrowie. Mecze były prowadzone równolegle na dwóch boiskach: na trawiastym grali chłopcy, a na wielofunkcyjnym dziewczynki.  Uczniowie, którzy nie weszli w skład drużyny,  wystąpili w roli kibiców i głośno dopingowali swoich reprezentantów. Wśród chłopców zwyciężyła drużyna klasy IVa w finale pokonując drużynę z klasy VIb, natomiast wśród dziewczyn najlepszą okazała się klasa VI b pokonując ekipę dziewczyn z kl VI a.

Turniej Orlika -finał wojewódzki

8.06

We wtorek 8 czerwca reprezentacja naszej szkoły rocznika 2006 i 2007 rozegrała turniej finałowy Kujawsko - Pomorskiej Ligii Orlika w Aleksandrowie Kujawskim. Po wyrównanej rywalizacji chłopcy zajęli 8 miejsce w województwie. Warto dodać, iż wszystkie mecze rozegrane przez naszych chłopców odbywały się na boisku typu orlik, którego nie ma w naszej gminie, pomimo to, udało się dotrzeć, aż do finału wojewódzkiego. Brawo chłopcy za walkę i za dużą wyobraźnię ...

Dzień Dziecka

1.06

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, Dzień Dziecka obchodziliśmy w szkole. Dzieci miały do dyspozycji dmuchane zamki, zjeżdżalnie. Chętnie z nich korzystały. Odbywały się również zawody między  równoległymi klasami. Na „boisku” do piłki nożnej odbywał się turniej pięcioosobowych drużyn piłkarskich.

Turniej Orlika -półfinał wojewódzki

29.05

W dzisiejszym półfinale wojewódzkim w Łochowie, nasi chłopcy wywalczyli awans do finału wojewódzkiego Kujawsko - Pomorskiej Ligii Orlika, który odbędzie się 8 czerwca w Aleksandrowie Kujawskim. Nasze małe orły strzelily 16 bramek tracąc tylko 3 z czego 2 samobójcze ( w meczu zremisowanym z SP 4 Nakło 2:2). W kolejnych meczach turnieju chłopcy pokonali SP 11 Inowrocław 4:1, i SP Boniewo 10:0. Brawo drużyna!!! Brawo trener - Tomasz Binder!!

Konkurs recytatorski "Strofka"

16.05

16 maja odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Słowa pod hasłem „Słowo źródłem inspiracji”.  Z naszej szkoły wzięło w nich udział 11 recytatorów, którzy reprezentowali klasy I-VI. Największy sukces odniosła Dominika Kryształ z klasy IIb, która zdobyła jedną z  nagród i 19 czerwca wystąpi w  konkursie na szczeblu wojewódzkim. Ponadto jury wyróżniło z naszej szkoły następujących uczniów: Macieja Jonaca z klasy I b, Wiktorię Spychalską z klasy II a , Martynę Szczepańską z klasy II d oraz Maję Jastrzębską z klasy III a. Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów!

 

Konkurs piosenki i wiersza w języku angielskim

23.05

Na 3. i 4. godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej odbył się konkurs wiersza i piosenki angielskiej. Wystąpiło w nim kilkunastu uczniów z klas 0-VI. Były popisy indywidualne, duety i zespoły kilkuosobowe. Kolejnych występujących zapowiadała Wiktoria Grams. Występy oceniało trzyosobowe jury z dyrektorem szkoły na czele. Przyznano po trzy pierwsze miejsca w kategorii recytacji wiersza i wykonania piosenki. W recytacji zwyciężyła Wiktoria Grams z klasy VIa, a w piosence  duet Zuzanna Paczkowska i Patrycja Wyka z klasy Va.

Turniej Orlika

23.05

Dziś w Świekatowie nasi chłopcy rocznika 2006 i 2007 zdobyli Mistrzostwo Powiatu w Turnieju Kujawsko - Pomorskiej Ligii Orlika Szkół Podstawowych. Zdobywając awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 31 maja w Białych Błotach. W rozegranych 5 meczach chłopcy strzelili 31 bramek tracąc tylko 5. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek

Konkurs matematyczny

17.05

W dniu 17 maja br. odbył się, pod patronatem Starosty Świeckiego pana Franciszka Koszowskiego, finał I Powiatowego Konkursu Matematycznego „Powiat świecki w liczbach”. Do konkursu przystąpiło 17 szkół podstawowych z powiatu świeckiego. Każdą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, którzy zostali wybrani we wcześniejszych eliminacjach 12 kwietnia. Podczas finału uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące powiatu świeckiego przygotowane przez panią Barbarę Zielińską, konsultanta z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli  Bydgoszczy. Można zapoznać się z nimi na stronie internetowej szkoły

w zakładce przedmiotowe -> matematyka

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Świeciu, Urząd Gminy w Dragaczu oraz

Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Grupie.

Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa ustaliła:

I miejsce Mistrz Matematyki Powiatu Świeckiego Maciej Kowalczyk SP w Terespolu Pomorskim uzyskując 20 na 20 punktów

II miejsce I Wicemistrz Powiatu Świeckiego Jakub Stachowicz SP w Łowinku

III miejsce II Wicemistrz Powiatu Świeckiego Oskar Kardach SP w Niewieścinie

Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Jaszczerska i Wiktoria Grams

Rok Sienkiewicza

12.05

W dniu 12 maja w  naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy na temat „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”. Imprezę z okazji  Roku Sienkiewicza zorganizowała biblioteka szkolna. Uczestniczyło w niej pięć  dwuosobowych zespołów ze Szkoły Podstawowej w Dragaczu, Gimnazjum w Michalu i naszej szkoły. Konkurs obejmował znajomość biografii Henryka Sienkiewicza i utworu „W pustyni i w puszczy”. Poza tym zespoły musiały zaprezentować przygotowaną wcześniej ilustrację do przeczytanej powieści. Konkurs odbywał się w sali 29, gdzie przygotowano również wystawę książek napisanych przez Henryka Sienkiewicza. Uczestnicy otrzymali  dyplomy i nagrody książkowe, które  mogli sami sobie wybrać.

Narodowe Święto Trzeciego Maja

28.04

Jak zwykle uroczyście obchodzimy w szkole Narodowe Święto Trzeciego Maja. Tym razem apel odbył się w czwartek, 28 kwietnia. Swoją obecnością uświetnili go przedstawiciele władz gminnych i Rady Rodziców. Program artystyczny  nawiązywał do rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja i do święta Matki Boskiej Królowej Polski. Nie zabrakło również informacji o 1050. rocznicy chrztu Polski. Występy uczniów odbywały się w sali gimnastycznej, która została udekorowana barwami narodowymi.

Szanujmy wspomnienia

27.04

W środowe popołudnie zawitali do szkoły emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi. W tym dniu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Wspomnień naszych czar”. Niektórzy z gości przybyli do szkoły po wielu latach od momentu rozstania. Uściskom i rozmowom nie było końca. Spotkanie składało się z kilku części: obejrzenie programu artystycznego w wykonaniu uczniów z różnych klas,  poczęstunek w świetlicy i zwiedzanie szkoły.

Goście opuszczali mury szkoły z przekonaniem, że z pewnością zjawią się na następnej takiej imprezie.

 

Światowy Dzień Ziemi

27.04

Światowy Dzień Ziemi obchodziliśmy w szkole z kilkudniowym opóźnieniem, ale za to bardzo uroczyście. Wcześniej jednak przez kilkanaście dni uczniowie tworzyli listy do Ziemi i dla Ziemi. Najciekawsze z nich wyeksponowano na wystawie w holu szkoły. 27 kwietnia wszyscy uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli bogaty program artystyczny. Zaprezentowane zostały tańce, które tematycznie były związane z naszą planetą. Autorzy  najciekawszych listów do Ziemi odczytali swoje prace. Zarówno występujący jak i twórcy listów otrzymali upominek w postaci darów ziemi, czyli bananów.

Światowy Dzień Książki

26.04

Koło Przyjaciół Biblioteki przygotowało szkolne obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.  Z tej okazji członkowie koła przygotowali przedstawienie zatytułowane „ Książka pod sąd”, które zaprezentowali najpierw dzieciom z klas 0-III, a następnie uczniom z klas IV-VI. Ten dzień stał się też okazją do podsumowania całorocznej akcji czytania, którą biblioteka prowadziła we wszystkich klasach.  Grupy zerówek miały co dwa tygodnie „Spotkania z Franklinem”. W  klasy I członkowie koła czytali baśnie w projekcie „Poczytam ci, kolego”. Klasy II uczestniczyły w akcji czytania pod hasłem „Czytamy naszym dzieciom’, w którą zostali zaangażowani różni dorośli. Natomiast w klasach III-VI dwa razy w miesiącu prowadzony był „Poranek z książką”, podczas którego na pierwszej godzinie lekcyjnej nauczyciele czytali  swoim uczniom.  Efektem tych spotkań z książką były plakaty, które stanowiły dekorację sali gimnastycznej, oraz albumy  z ilustracjami. Jedna z klas przygotowała scenkę oparciu o przeczytaną książkę. Po przedstawieniu wszystkie klasy otrzymały dyplomy potwierdzające aktywny udział w akcji czytania.

BRD

23.04

23 kwietnia w Świeciu odbyły się powiatowe zawody BRD. Uczestniczył w nich zespół z naszej szkoły, który wcześniej zwyciężył w zawodach międzygminnych w gimnazjum w  Michalu. Tym razem też im się powiodło, bo zajęli I miejsce i wystąpią w konkursie na szczeblu wojewódzkim w Bydgoszczy. Skład zwycięskiej drużyny: Marcelina Ciesielska  z klasy VI b, Zuzanna Jaszczerska, Paweł Markowski  oraz  Jakub Kołtonowski z klasy VI a. 

14 maja w Bydgoszczy przeprowadzone zostały zawody na szczeblu wojewódzkim. Nasza drużyna zajęła w nich V miejsce. To bardzo dobry wynik. Gratulujemy!

Konkurs matematyczny

12.04

Dnia 12 kwietnia br. odbył się w naszej szkole I etap I Powiatowego Konkursu Matematycznego „Powiat świecki w liczbach”. Uczniowie z klas IV-VI zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez p. Karolinę Malinowską. Do II etapu przeszły dwie uczennice z klasy VIa Wiktoria Grams i Zuzanna Jaszczerska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a dziewczynom życzymy powodzenie w dalszym etapie. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie szkoły w zakładce przedmiotowe → matematyka.

 

Konkurs recytatorski "Strofka"

21.04

Na 4. i 5. godzinie lekcyjnej odbył się konkurs recytatorski dla klas IV-VI zatytułowany „Słowo źródłem inspiracji”. Uczestniczyło w nim 32 recytatorów, którzy zaprezentowali utwory poetyckie i fragmenty prozy. Ich występy oceniało  trzyosobowe jury :  Iwona Sapela, Agnieszka Stryjakowska i Monika Wolniak. W każdej grupie wiekowej przyznano I, II, III miejsce i wyróżnienia. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali w nagrodę książkę i dyplom, a pozostali zostali nagrodzeni drobnym upominkiem w postaci długopisu. Wszyscy wyróżnieni będą reprezentować szkołę na eliminacjach gminnych tego konkursu.

Konkurs czytelniczy

15.04

Jak co roku drużyna trzecioklasistów z naszej szkoły wzięła udział w konkursie czytelniczym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Dragaczu. Była to już IX jego edycja. Tym razem temat konkursu brzmiał; „W krainie baśni braci Grimm”. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością kilkunastu baśni  J. i W. Grimmów oraz zaprezentować scenkę do jednej z nich. Nasza drużyna zajęła w konkursie II miejsce.

Dzień Teatru

7.04

W tym roku z pewnym opóźnieniem obchodziliśmy w szkole Dzień Teatru. Wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie zespół teatralny „Brzdące” zaprezentował młodszym i starszym kolegom krótkie przedstawienie pod tytułem „Przyjaciel potrzebny od zaraz”. Po zakończonym spektaklu artyści zostali nagrodzeni  przez widownię oklaskami , a pani bibliotekarka wręczyła im podziękowanie oraz słodycze. Następnie dyplomy i nagrody otrzymali uczniowie klas IV-VI, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w konkursie wiedzy o teatrze.

Ostatni sprawdzian szóstoklasistów

6.04

5 kwietnia w szkole pojawili się tylko nauczyciele i  uczniowie klas szóstych, dla których to był niezwykle ważny dzień – odbył się egzamin po szkole podstawowej.  W tym roku jest to wydarzenie historyczne, ponieważ to ostatni raz ( zgodnie z zapowiedziami  pani minister) uczniowie szkół podstawowych pisali taki egzamin.  Sprawdzian składał się z dwóch części. Najpierw  przez 80 minut uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego i matematyki , a po kilkudziesięciominutowej przerwie przystąpili do rozwiązywania zadań z języka  angielskiego.  Druga część egzaminu trwała 45 minut. Na wyniki trzeba poczekać do 26 maja.

Kangur matematyczny

17.03

Dnia 17 marca br. 31 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”. Przez 75 minut zmagali się z zadaniami z różnych działów matematyki. Wszystkim uczniom życzymy jak najwyższych wyników.

                                                 więcej  >>>>>>>

Wizyta muzyków

15.02

Jak co roku przyjechali do nas muzycy z Gdańska. Tym razem zaprezentowali instrumenty dęte: tubę i klarnet. Największe zainteresowanie jednak wzbudził dziwny instrument przypominający drewnianą rurę, na którym, jak wyjaśnił prowadzący, grają rdzenni mieszkańcy Australii. Oczywiście wszyscy uczniowie chcieli próbować gry na tych instrumentach, ale wybrano kilkoro.

Turniej tenisa stołowego

11.02

Jak co roku odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI oraz kilkoro młodszych dzieci. Zawody przeprowadzili nauczyciele w-f, którzy czuwali nad przebiegiem imprezy , informując o tym, kto z kim gra, a kto pełni funkcję sędziego w danym pojedynku. Turniej trwał przez 4 godziny lekcyjne. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Grams z klasy VIa, drugie miejsce wywalczyła Oliwia Nowakowska z klasy VIb , a trzecie- Paulina Kwasigroch z klasy VIb. Wśród chłopców najlepszy okazał się Jakub Majewski z klasy IVc, drugie miejsce zajął Borys Wróblewski z klasy Va, a trzecie – Borys Gliniecki z klasy VI b. 

Rekrutacja

1.02

Poniżej umieszczone są odnośniki do dokumentów, które należy pobrać i wypełnić

w celu zgłoszenia dziecka do zerówki i pierwszej klasy

Więcej  o rekrutacji  >>>>

 

Koncert kolęd i pastorałek

22.12

Jak zwykle w ostatni dzień przed świąteczną przerwą w nauce spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej na koncercie kolęd. Przybyli również zaproszeni goście: pani wójt, przewodniczący Rady Gminy, sekretarz Gminy , dyrektor SAPO oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Wysłuchaliśmy tych bardzo znanych pastorałek i zupełnie nowych. Zaprezentowały się także dwie grupy taneczne, oczywiście tańczyły do melodii bożonarodzeniowych. Na koniec pani wicedyrektor wręczyła nagrody i dyplomy za wystrój świąteczny klas i korytarzy.

Wyjazd recytatorów

17.12

Biblioteka Miejska w Grudziądzu zorganizowała konkurs recytatorski dla klas I-III pod tytułem „Świąteczne wierszowanie”. Uczestniczyło w nim 86 dzieci. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 12 uczniów. Przyznano nagrody za trzy pierwsze miejsca i sześć wyróżnień. Każdy recytator dostał dyplom za udział w konkursie. Dominika Kryształ z klasy IIb zdobyła nagrodę za III miejsce, a Maciej Jonac z klasy Ib otrzymał wyróżnienie.

Popisy klauna

16.12

Zawitał do nas klaun, który  zgromadzonej w sali gimnastycznej publiczności zaprezentował kilka numerów. Pomagała mu pani, która podczas przerw w jego występach, prowadziła zabawy z publicznością. Wszystkim najbardziej podobał się popis klauna z płonącymi pochodniami i  z płonącymi obręczami.

Żywa lekcja historii

10.12

Chętni uczniowie z klas III-VI mieli okazję uczestniczyć w „żywej lekcji historii”, którą poprowadziła grupa aktorów Teatru Historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”.  Tym razem opowiadali oni o starożytnych Rzymianach i Grekach. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi o tym, jak ubierali się starożytni, jaką bronią się posługiwali, jak walczyli. Jak zwykle wielu uczniów było chętnych, by wystąpić w roli statystów w tym spotkaniu.

Prelekcja o powodzi

4.12

Gościliśmy w szkole przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego z Bydgoszczy, którzy przedstawili uczniom klas IV-VI prezentację o sposobach postępowania w razie powodzi. Wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej dowiedzieli się, co należy zabrać ze sobą, uciekając z domu przed powodzią, oraz jak zabezpieczyć dom. Na koniec spotkania uczniowie odpowiadali na pytania związane z tematem  i w nagrodę dostawali drobne upominki.

Dzień z Tomkiem Sawyerem

30.11

Z okazji 180. rocznicy urodzin Marka Twaina biblioteka zorganizowała dla klas IV-VI Dzień z Tomkiem Sawyerem i jego przyjaciółmi. Odbywał się on na 2. i 3. godzinie lekcyjnej. Najpierw uczniowie wysłuchali 1. i 4. rozdziału książki „Przygody Hucka Finna”,  które przeczytali im wychowawcy. Następnie przygotowywali ilustrację do przeczytanego fragmentu powieści.  W tym czasie odbywał się konkurs czytelniczym o życiu i twórczości M. Twaina. Na 3. godzinie lekcyjnej uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, związaną z treścią utworu. Potem każda klasa musiała pomalować płot na arkuszu szarego papieru. Każda sztacheta była w innym kolorze, zgodnie z instrukcją podaną przez nauczyciela bibliotekarza. Następnie zespoły dwuosobowe z każdej klasy szukały skarbu według map i instrukcji, które były rozmieszczone w różnych punktach szkoły, m.in. w bibliotece. Skarb znalazła klasa IV b i podzieliła go między siebie. W konkursie czytelniczym zwyciężyła Natasza Chabucka z klasy VIb, drugie miejsce zajęła Martyna Koneczniak z klasy Va, a trzecie Angelina Rozhkani z klasy IVc.  Nagrody za najlepsze ilustracje otrzymali: Daniel Kuźmiński z klasy Va, Wiktoria Grams z klasy VIa oraz Karolina Szopińska z klasy Vb. Podsumowanie dnia i wręczenie nagród odbyło się na II piętrze. Wszyscy uczniowie, którzy przebrali się za bohaterów powieści „Przygody Tomka Sawyera”, zostali poczęstowani świątecznym cukierkiem. Dyplom dla najliczniej przebranej klasy otrzymała Va.

Szkolny turniej siatkówki

26.11

Od trzeciej godziny lekcyjnej w sali gimnastycznej był rozgrywany turniej siatkarski klas IV-VI. Na każdym poziomie walczyły drużyny dziewcząt i chłopców. Przez pięć godzin sala rozbrzmiewała okrzykami uczniów, którzy dopingowali swoje drużyny.

Dzień Pluszowego Misia

25.11

Jak co roku klasy O-III obchodziły Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W swoich salach uczniowie przygotowali kąciki „Misiolandii”. Starsi koledzy z aktywu bibliotecznego przeczytali im książeczki, których bohaterami są misie. Były to m.in. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, „Przygoda misia”, „Miś cyrkowiec”. Maluchy następnie wykonywały ilustracje do przeczytanego tekstu. Autorzy najlepszych zostali nagrodzeni dyplomem i książką.

Spotkanie z iluzją

24.11

Sala gimnastyczna zamieniła się w scenę, na której wystąpił iluzjonista wraz ze swoim kolegą. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się tańcom „trzech lalek”, popisom klauna i magika. Wielu widzów było chętnych do współpracy z nimi  i wystąpienia przed kolegami.

Dzień tolerancji

16.11

We wszystkich klasach odbywały się zajęcia tematycznie związane z Dniem Tolerancji. Uczniowie poznawali znaczenie wyrazu „tolerancja” oraz wykonywali plakaty nawołujące do postawy zrozumienia i akceptacji dla osób, które są  inne ze względu na wygląd, pochodzenie czy zachowanie.

Poranek z książką

 

Od 5 listopada w klasach III-VI prowadzona jest akcja „Poranek z książką”. Co dwa tygodnie na pierwszej lekcji przez 20 minut nauczyciele czytają książkę klasie, z którą mają lekcję. Każda klasa poznaje inny utwór autorstwa Grzegorza Kasdepke.

Narodowe Święto Niepodległości

10.11

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w przeddzień 11 listopada uroczystym apelem.   W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas II-VI i nauczyciele. Przybyli również zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele władz gminnych, księża oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Program artystyczny prezentował walkę naszych przodków o wolną ojczyznę od utraty niepodległości aż do  II wojny światowej. Występy bardzo się wszystkim podobały, czego dowodem były duże brawa nie tylko na koniec, ale także w trakcie programu.

Dzień Bajkowej Postaci

30.10

Już po raz kolejny biblioteka szkolna zorganizowała Dzień Bajkowej Postaci.  Zaangażowani zostali uczniowie i nauczyciele klas 0- III oraz Koło Przyjaciół Biblioteki.  Wiele dzieci przebrało się za różne  postaci baśniowe, najwięcej było wróżek i księżniczek.  Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki z klas Va, Vb i VIa czytali młodszym kolegom baśnie J. i W. Grimmów. W oddziałach zerowych baśń przeczytała pani wicedyrektor. Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy przebierańcy ruszyli w pochód po Grupie, aby mieszkańcy mogli ich podziwiać.

Ślubowanie pierwszaków

13.10

13 października był dniem szczególnym dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców. W obecności zaproszonych gości, rodziców, kolegów z klas 0 –III i nauczycieli pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali mianowani na uczniów naszej szkoły. Dzieci wystąpiły z krótkim programem artystycznym, który przygotowały pod czujnym okiem swych pań. Po części oficjalnej pełnoprawni już uczniowie udali się do swych sal, aby świętować razem z wychowawcą i rodzicami.

Bieg Malinowskiego

26.09

26 września  nasza szkoła wystawiła liczną reprezentację w XXXIV Międzynarodowym Biegu im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. W tym roku do Grudziądza na stadion Olimpii  przybyło kilka tysięcy dzieci z całej Polski, co wpłynęło na rekordową frekwencję.

W biegu na 800 metrów dziewcząt roczników 2006-2007 najlepiej zaprezentowała się Oliwia Janik zajmując 66 miejsce.

 Natomiast w biegu na 800 metrów chłopców roczników 2004-2005 najlepszy rezultat osiągnął Filip Okraska plasując się na 7 miejscu.

  800 metrów dziewcząt roczników 2002-2003 z naszej szkoły najszybciej pokonała Marcelina Ciesielska zajmując 45 miejsce.

  Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy występu w tak prestiżowej imprezie.

Uroczystość w Mniszku

20.09

Jak co roku w trzecią niedzielę września w lesie w  Mniszku odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna. Wszyscy obecni złożyli hołd 10 tysiącom zamordowanym przez hitlerowskie Niemcy. W tej mogile spoczywają mieszkańcy naszego powiatu i sąsiednich, są wśród nich dzieci i dorośli. Za nich wszystkich modlono się podczas mszy świętej, której przewodniczył  biskup pelpliński. Podczas tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły, zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Święto Szkoły

9.09

Obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej, która została odprawiona w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli w kaplicy w Grupie. Po powrocie do szkoły klasy 0-I brały udział w konkursie plastycznym: na  placu apelowym kolorową kredą wykonywały rysunki związane z ułanami. Najpierw klasy II-III, a następnie klasy IV-VI uczestniczyły w konkursie wiedzy o patronie naszej szkoły i jej historii. Na koniec uczniowie klas IV-VI wzięli udział w biegu o puchar dyrektora szkoły. W tym dniu panie kucharki uraczyły wszystkich pyszną grochówką.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1.09

Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie powrócili do szkoły pełni zapału i energii. 1 września wakacyjne wspomnienia

i anegdoty krążyły w gronie kolegów i koleżanek tuż przed  oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00. Dyrektor krótko powitał uczniów i rodziców zgromadzonych na boisku szkolnym. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami klas.

Na starcie

wrzesień

Witamy  całą społeczność szkolną na początku NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. Jeszcze tak niedawno życzyliśmy  sobie udanego wypoczynku, teraz spotykamy się, żeby rozpocząć nowy semestr w szkole. Wracamy po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy.  W naszym życiu wiele rzeczy uległo zmianie. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia na ten rok szkolny. Nie trzeba mówić, że oczywiście na pierwszym miejscu listy postanowień jest walka o oceny. Życzymy wszystkim samych sukcesów: uczniom dobrych ocen, a nauczycielom dużo cierpliwości i wytrwałości. 

                                                                              

  


 

 

Zespół redakcyjny strony:
opiekun strony - nauczyciel informatyki: mgr inż. Brunon Han
 redaktorzy: uczniowie  oraz Marianna i Brunon Han.

e-mail: sekretariat.grupaszkola@wp.pl